MENÜ
 
Vissza a naptárhoz
'In memoriam dr. Szabó Helga" akkreditált továbbképzés 1. rész
'In memoriam dr. Szabó Helga" akkreditált továbbképzés 1. rész
2021. szeptember 25. szombat, 09:00 – 2021. szeptember 26. vasárnap, 17:00
Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Ligeti György épülete
Magyarország
Képzés, kurzus

„IN MEMORIAM DR. SZABÓ HELGA”
AKKREDITÁLT TOVÁBBKÉPZŐ TANFOLYAM


A továbbképzés az Emberi Erőforrások Minisztériumának támogatásával, a “Mindennapos Éneklés” folytatásaként létrejövő „Módszertani Továbbképzés” program keretében valósul meg.

A tanfolyam címe:
„In memoriam Dr. Szabó Helga” továbbképző tanfolyam ének-zenét oktató tanítók számára
(60 órás akkreditált pedagógus-továbbképzési program, alapítási engedélyszám: 9/67/2018.)
A tanfolyam témája:
Továbbképző tanfolyam ének-zenét oktató tanítók számára (60 órás). A továbbképző tanfolyam célja az iskolai ének-zene oktatásban résztvevő tanítók zenei és módszertani ismereteinek felfrissítése, megújítása és bővítése Kodály Zoltán filozófiája és az ezen alapuló, világszerte elismert magyar zenepedagógiai módszerek alapján. A továbbképzés folyamán szó lesz a Kodály-koncepció főbb sajátosságairól, különböző zenei képességek fejlesztéséről, ezekhez kapcsolódó gyakorlatokról. A résztvevőknek a 3 hétvégén átívelő program során lehetőségük nyílik a gyakorlatban, bemutató órák keretében is megfigyelni az elméleti órákon tanultakat.
Többek közt a következő témák kerülnek feldolgozásra:
- Újítások a mai magyar zenepedagógiában
- Ritmustanítás metodikája
- Kreatív énekes-játékok
- Daltanítás
- Hallásfejlesztés
- Zenei íráskészség fejlesztés
- Kottaolvasási készségfejlesztés
- Zenehallgatás
- Többszólamúság készségfejlesztés


A tanfolyam ideje:
• 2021. szeptember 25-26. (szombat-vasárnap)
• 2021. október 16-17. (szombat-vasárnap)
• 2021. november 20-21. (szombat-vasárnap)
A tanfolyam helye: a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Wesselényi utcai épülete
A tanfolyam oktatói:
Szakmai vezető: Szirányi Borbála, a Zeneakadémia Kodály Intézetének művésztanára.
A tanfolyamon tanító tanárok: Barabás Edina, Mihalovics Csilla, Szirányi Borbála

További információk:
A továbbképzés maximális létszáma: 30 fő A tanfolyamok időtartama: naponta 9:00-17:00 között szünettel.
A tanúsítvány megszerzésének követelményrendszere: szóbeli vizsga, mely során az Intézet által összeállított dalanyagból kell egy, a résztvevő által szabadon választott, és egy, a tanár által választott dalt énekelni emlékezetből szöveggel, majd szolmizálva a megfelelő kézjelek mutatásával. Emellett röviden ismertetni kell, milyen pedagógiai célokra és hogyan alkalmazható az adott dal. Ezután be kell mutatni a záróvizsgára otthon önállóan készített három, különböző típusú, de egymásra épülő óra vázlatát, majd érthetően elemezni kell közülük annak a 45 perces énekórának a vázlatát – illetve az e vázlat alapján letanított óra tapasztalatait – amelyet saját osztályában tanított, és amelyről videófelvételt készített. A vázlatnak és az annak alapján rögzített órának tartalmaznia kell:
- vagy egy új – a gyerekek által addig nem ismert – dal megtanítását hallás alapján vagy kottából, megfelelő dallami és ritmikai előkészítéssel
- vagy egy új zenei elem – amely lehet ritmikai vagy dallami elem is – tudatosítását megfelelő (rövid) előkészítéssel, majd az újonnan megismert zenei elem sokoldalú megerősítésével, gyakorlásával a korábban elsajátított zenei repertoár segítségével
Az óravázlatok és videófelvétel beadásának határideje: a záróvizsga előtt 1 héttel. A tanúsítványok megszerzésének további feltétele a továbbképzések 90%-án való részvétel (a 60 tanítási órából legfeljebb 6 tanítási órát – azaz 4 óra 30 percet – lehet hiányozni).


Jelentkezés:


A minisztériumi támogatásnak köszönhetően a részvétel ingyenes.


Az eddigi gyakorlattól eltérően sajnos idén nem tudunk szállást és ebédet biztosítani.


A jelentkezés határideje: 2021. szeptember 10.


A jelentkezési lap innen tölthető le.


Az aláírt jelentkezési lapot 2021. szeptember 10-ig kérjük elküldeni beszkennelve a kodaly.tovabbkepzes@zeneakademia.hu email címre Tóth Réka főszervezőnek. Postai úton nem fogadunk el jelentkezést.

Eseménynaptár

HKSzeCsPSzoV

A Kodály HUB-ról

A Kodály HUB a világ bármely pontjáról elérhető, nyilvános on-line tudásközpont, mely a kodályi zenepedagógia elveit követő szakmai anyagokat kínál az élményalapú ének-zene tanításhoz. Leíró részei a kodályi zenepedagógiában történő tájékozódást segítik, a regisztráció után elérhető interaktív funkciók pedig a tudásmegosztást, az énektanárok közösségépítését szolgálják. A Zenegyűjtemény egy kereshető adatbázis, mely zenei anyagokat (dalokat, zenehallgatási anyagokat, stb.) tartalmaz. Minden dalhoz tartozik egy  közel 60 szempont szerinti elemzés, mely az alapvető zenei jellemzők mellett abban is orientál, hogy milyen életkorban, milyen alkalomra, milyen életkorú gyermekek számára, milyen zenei elem megtanítására alkalmas egy adott dal. A dalok többségéhez egy játékleírás is kapcsolódik, a feltöltést végző pedagógus saját alkotása, mely a dal játékos megtanítását szolgálja. A Közösséghez történő csatlakozás az országban tanító kollégákkal történő kapcsolatfelvételt, információcserét szolgálja. Az Eseménynaptár zenepedagógiához kapcsolódó hazai szakmai eseményeket tartalmaz.

Az oldal folyamatosan bővül, és minden felhasználót arra biztatunk, hogy saját gyakorlatában bevált anyagait bátran ossza meg a közösséggel és töltse föl azokat a Zenegyűjteménybe.

Ez a verzió kifejezetten a magyar énektanárok számára készült magyar nyelvű változat. A teljes világot lefedő angol nyelvű verzió a https://kodalyhub.com oldalon érhető el, angolul beszélő kollégáknak javasoljuk, hogy ide is regisztráljanak!

 

Kapcsolat

Elérhetőségek:
Tel.: +36 (76) 481 518
Email: kodalyhub@kodalyhub.com

Amennyiben technikai problémát tapasztal, kérjük írjon a következő címre:
support@kodalyhub.com

A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Kodály Zoltán Zenepedagógiai Intézete
6000 Kecskemét, Kéttemplom köz 1., Hungary
https://kodaly.hu

A Kodály HUB a "Kodály HUB - Sing, Learn, Share" c. Erasmus+ Stratégiai Partnerségi projekt keretében, az Európai Unió Erasmus+ programjának támogatásával jött létre. Az oldal fenntartásához az NKA és az EMMI "Mindennapos éneklés" programja nyújt támogatást.