MENÜ
 
Vissza a naptárhoz
"Kodály-módszer" a Kodály-koncepció alapján - hagyomány és megújulás címmel 30 órás pedagógustovábbképzés Debrecenben
"Kodály-módszer" a Kodály-koncepció alapján - hagyomány és megújulás címmel 30 órás pedagógustovábbképzés Debrecenben
2019. november 22. péntek, 09:00 – 2019. november 24. vasárnap, 18:00
Debreceni Egyetem Művészeti Kara
Magyarország
Képzés, kurzus

Kodály-módszer a Kodály-koncepció alapján - hagyomány és megújulás 


A tanfolyamra iskolai ének-zene tanárok, alsó tagozaton ének-zenét tanítók, szolfézs- és zeneelmélet-tanárok, valamint iskolai kórusokat vezető karnagyok jelentkezhetnek.


Időpont: 2019. november 22-23-24.


Jelentkezési határidő: 2019. október 14.


A továbbképzés az Emberi Erőforrások Minisztériumának támogatásával, a “Mindennapos Éneklés” program keretében valósul meg. 

Tekintettel arra, hogy a továbbképzésen bemutatjuk a Zeneakadémia fejlesztésében elkészült új digitális applikációkat, a Kodály HUB digitális tudásközpontot és a Megérint a zene applikációt, elsősorban olyan tanárok jelentkezését várjuk, akik rendelkeznek legalább alapszintű digitális kompetenciákkal is. A résztvevők a vasárnap délelőtti modulokhoz hozzanak magukkal laptopot és/vagy tabletet!


A tanfolyam címe: 
Kodály-módszer a Kodály-koncepció alapján - hagyomány és megújulás 
(30 órás akkreditált pedagógus-továbbképzési program, alapítási engedélyszám: 9-66/2018.)


A tanfolyam ideje: 
2019. november 22. (péntek) 9:00-13:00 ill. 14:00-18:00 között
2019. november 23. (szombat) 9:00-13:00 ill. 14:00-18:15 között
2019. november 24. (vasárnap) 9:00-13:00 ill. 14:00-18:00 között


A tanfolyam helye:  Debreceni Egyetem Művészeti Kara


Oktatók:


Szakmai vezető: Dr. habil. Nemes László Norbert, a kecskeméti Kodály Intézet igazgatója


A tanfolyamon tanító tanárok: Barabás Edina, Demel Eszter, Farkasházi Dávid, Fehér Anikó, Garamszegi Valéria, Körtvési Katalin, Nemes László Norbert, Rápli Györgyi, Rozmán Lajos, Spiegel Mariann


 A továbbképzés célja:


A továbbképzés célja, hogy magas szintű elméleti és gyakorlati képzést nyújtson. A résztvevő ismerje meg a Kodály Zoltán nevével fémjelzett zenepedagógiai gyakorlat alapelveit, filozófiai hátterét. Váljon képessé ezen gyakorlat újszerű alkalmazására, mely igazodik korunk lehetőségeihez és kihívásaihoz.


A képzéshez kapcsolódó beszámoló követelményrendszere:


A továbbképzés anyagához kapcsolódó tanári portfólió készítése saját iskolai tanítási gyakorlatához kapcsolódóan (pedagógiai repertoár, kreatív módszerek alkalmazása, az új digitális technikák használata az órai gyakorlatban), melynek terjedelme max. 5 oldal. 


A portfólió beadásának határideje: a kurzus befejezését követő 2 héten belül.


Az értékelés szempontjai: a portfólió tükrözze a továbbképzés során megismert, elsajátított új, kreatív gyakorlatok, módszerek alkalmazását, valamint a kodályi elvek megvalósulását.


Amennyiben a résztvevő valamelyik részfeladatot nem teljesíti, a képzés elvégzését igazoló tanúsítvány nem adható ki.


A tanúsítvány megszerzésének további feltétele a továbbképzés 90%-án való részvétel (A 30 tanítási órából legfeljebb 3 tanítási órát - azaz 2 óra 15 percet - lehet hiányozni).


Jelentkezés:


A részvétel ingyenes, ellátást biztosítunk.


A vidékről érkező résztvevők számára 3 csillagos szállodai szobákban biztosítjuk az elhelyezést.


A továbbképzés maximális létszáma: 30 fő


 A jelentkezési lap innen tölthető le.


Az aláírt jelentkezési lapot 2019. október 14-ig kérjük elküldeni beszkennelve a kodaly.tovabbkepzes@zeneakademia.hu email címre Tóth Réka főszervezőnek.


Postai úton nem fogadunk el jelentkezést.

Eseménynaptár

HKSzeCsPSzoV

A Kodály HUB-ról

A Kodály HUB a világ bármely pontjáról elérhető, nyilvános on-line tudásközpont, mely a kodályi zenepedagógia elveit követő szakmai anyagokat kínál az élményalapú ének-zene tanításhoz. Leíró részei a kodályi zenepedagógiában történő tájékozódást segítik, a regisztráció után elérhető interaktív funkciók pedig a tudásmegosztást, az énektanárok közösségépítését szolgálják. A Zenegyűjtemény egy kereshető adatbázis, mely zenei anyagokat (dalokat, zenehallgatási anyagokat, stb.) tartalmaz. Minden dalhoz tartozik egy  közel 60 szempont szerinti elemzés, mely az alapvető zenei jellemzők mellett abban is orientál, hogy milyen életkorban, milyen alkalomra, milyen életkorú gyermekek számára, milyen zenei elem megtanítására alkalmas egy adott dal. A dalok többségéhez egy játékleírás is kapcsolódik, a feltöltést végző pedagógus saját alkotása, mely a dal játékos megtanítását szolgálja. A Közösséghez történő csatlakozás az országban tanító kollégákkal történő kapcsolatfelvételt, információcserét szolgálja. Az Eseménynaptár zenepedagógiához kapcsolódó hazai szakmai eseményeket tartalmaz.

Az oldal folyamatosan bővül, és minden felhasználót arra biztatunk, hogy saját gyakorlatában bevált anyagait bátran ossza meg a közösséggel és töltse föl azokat a Zenegyűjteménybe.

Ez a verzió kifejezetten a magyar énektanárok számára készült magyar nyelvű változat. A teljes világot lefedő angol nyelvű verzió a https://kodalyhub.com oldalon érhető el, angolul beszélő kollégáknak javasoljuk, hogy ide is regisztráljanak!

 

Kapcsolat

Elérhetőségek:
Tel.: +36 (76) 481 518
Email: kodalyhub@kodalyhub.com

Amennyiben technikai problémát tapasztal, kérjük írjon a következő címre:
support@kodalyhub.com

A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Kodály Zoltán Zenepedagógiai Intézete
6000 Kecskemét, Kéttemplom köz 1., Hungary
https://kodaly.hu

A Kodály HUB a "Kodály HUB - Sing, Learn, Share" c. Erasmus+ Stratégiai Partnerségi projekt keretében, az Európai Unió Erasmus+ programjának támogatásával jött létre. Az oldal fenntartásához az NKA és az EMMI "Mindennapos éneklés" programja nyújt támogatást.