MENÜ
 
Vissza a naptárhoz
„Színes húrok” (Colourstrings) hegedű- és gordonka tanítási módszer a Kodály-koncepció alapján
„Színes húrok” (Colourstrings) hegedű- és gordonka tanítási módszer a Kodály-koncepció alapján
2019. július 19. péntek, 13:16 – 2019. július 25. csütörtök, 13:16
LFZE Kodály Intézet Kecskemét
Magyarország
Képzés, kurzus

A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Kodály Zoltán Zenepedagógiai Intézetének 30 órás akkreditált továbbképzésén magyar vonós tanárok ismerkedhetnek meg a nemzetközileg elismert „Színes húrok” módszerrel (alapítási engedély száma: 43/140/2014) Kecskeméten, a Kodály Intézetben, magyar nyelven.


A Színes húrok vonós tanítási módszer több mint negyven éve sikeres vonós generációkat nevelt fel Európában, Amerikában, Ázsiában és Ausztráliában.


A Tanfolyam vezetői Szilvay Géza (hegedű) és Szilvay Csaba (cselló), a módszer kifejlesztői.   A magyar testvérpár 1971 óta dolgozik Finnországban, fő céljuk a Kodály-koncepció zenepedagógiai elveinek vonós hangszerekre alkalmazása volt. Kezdetben a színek, több érzékszervre ható elemek és játékos ábrák segítik a kezdők kottában való tájékozódását és a különböző zenei fogalmak megértését. Később ez fokozatosan megszűnik, és a tanulók a módszer füzeteivel elérkeznek a normál ötvonalas kottaolvasáshoz. A Színes Húrok módszerrel a kezdő vonós a fogólapot szinte azonnal bejárja, birtokba veszi, a nagy mozgásoktól a kicsi (érzékeny, finom) felé haladva, a természetes felhangok (flageolettek), a szolmizáció segítségével alakuló belső hallás és a transzponálások valamint transzformálások alkalmazásával. Ezáltal a kezdő számára otthonos lesz a magasság s az "ott fönn" helyett az "itt fönn" érzete rögződik.


A továbbképző tanfolyam célja a hangszertechnika és zenei hallásfejlesztés, zenei értelem, valamint érzelmi nevelés egyensúlyát és integrációját megvalósító módszer bemutatása és átadása. A műhely jellegű tanfolyam lehetőséget nyújt az előadó és a résztvevők közötti személyes kapcsolat kialakítására. Az előadó a közös zenei tevékenységen keresztül figyelemmel tudja kísérni a résztvevő tanár fejlődését, tanáccsal tudja őt ellátni.


A jelentkezők részére szállást a Kodály Intézethez közeli kollégiumban (http://www.szentmiklos-kmet.sulinet.hu/introducione.html) tudunk biztosítania, melynek díja kétágyas elhelyezés estén 2500 Ft/fő/éj: a továbbképzés ideje alatt összesen 15 000 Ft.


            A férőhelyek száma korlátozott, ezért a szállásigényléseket beérkezési sorrend alapján bíráljuk el. Egyágyas elhelyezésre csak fennmaradó üres szobák esetén van lehetőség.


            A kollégium földszintjén egy közösségi helyiség, közös étkező és konyha található hűtőkkel. Az első és második emeleten 10-12 kétágyas szoba található szekrénnyel, íróasztallal, és a folyosó végén lévő közös tusolókkal, mosdókkal. Az épületben van vezeték nélküli internetkapcsolat.


            Amennyiben valamelyik tanár társával egy szobában szeretnék kérni az elhelyezést, ezt kérjük, jelezze a jelentkezési lapon.


A továbbképzés díja szállás nélkül 25 000 Ft.


A továbbképzés időtartama alatt kedvezményes, kétfogásos ebéd (kb. 1000 Ft) igényelhető a Református Gimnázium közeli menzáján. A Kodály Intézet részére kérjük, hogy csak a továbbképzés díját utalja át. A szállás és étkezés díja külön fizetendő, ezekről számlát a szállásadó, illetve a menza tud kiállítani.


 


A jelentkezési határidő 2019. június 1. - kérjük, a jelentkezési lapot gondosan kitöltve juttassa el az ott megadott elérhetőségekre a határidő lejárta előtt.

Eseménynaptár

HKSzeCsPSzoV

A Kodály HUB-ról

A Kodály HUB a világ bármely pontjáról elérhető, nyilvános on-line tudásközpont, mely a kodályi zenepedagógia elveit követő szakmai anyagokat kínál az élményalapú ének-zene tanításhoz. Leíró részei a kodályi zenepedagógiában történő tájékozódást segítik, a regisztráció után elérhető interaktív funkciók pedig a tudásmegosztást, az énektanárok közösségépítését szolgálják. A Zenegyűjtemény egy kereshető adatbázis, mely zenei anyagokat (dalokat, zenehallgatási anyagokat, stb.) tartalmaz. Minden dalhoz tartozik egy  közel 60 szempont szerinti elemzés, mely az alapvető zenei jellemzők mellett abban is orientál, hogy milyen életkorban, milyen alkalomra, milyen életkorú gyermekek számára, milyen zenei elem megtanítására alkalmas egy adott dal. A dalok többségéhez egy játékleírás is kapcsolódik, a feltöltést végző pedagógus saját alkotása, mely a dal játékos megtanítását szolgálja. A Közösséghez történő csatlakozás az országban tanító kollégákkal történő kapcsolatfelvételt, információcserét szolgálja. Az Eseménynaptár zenepedagógiához kapcsolódó hazai szakmai eseményeket tartalmaz.

Az oldal folyamatosan bővül, és minden felhasználót arra biztatunk, hogy saját gyakorlatában bevált anyagait bátran ossza meg a közösséggel és töltse föl azokat a Zenegyűjteménybe.

Ez a verzió kifejezetten a magyar énektanárok számára készült magyar nyelvű változat. A teljes világot lefedő angol nyelvű verzió a https://kodalyhub.com oldalon érhető el, angolul beszélő kollégáknak javasoljuk, hogy ide is regisztráljanak!

 

Kapcsolat

Elérhetőségek:
Tel.: +36 (76) 481 518
Email: kodalyhub@kodalyhub.com

Amennyiben technikai problémát tapasztal, kérjük írjon a következő címre:
support@kodalyhub.com

A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Kodály Zoltán Zenepedagógiai Intézete
6000 Kecskemét, Kéttemplom köz 1., Hungary
https://kodaly.hu

A Kodály HUB a "Kodály HUB - Sing, Learn, Share" c. Erasmus+ Stratégiai Partnerségi projekt keretében, az Európai Unió Erasmus+ programjának támogatásával jött létre. Az oldal fenntartásához az NKA és az EMMI "Mindennapos éneklés" programja nyújt támogatást.