MENÜ
 

Az idei év sem múlhat el a hagyományos, Kodályt ünneplő emlékkoncert nélkül december 16-án. Az ezévi koncert különlegessége (az online élő közvetítésen kívül), hogy Kodály több olyan darabja is műsorra kerül, amit ritkán hallhat a nagyközönség.

A jelenlegi helyzet miatt online térbe kényszerült koncertet a Zeneakadméia Nagyterméből, élő közvetítés során lehet követ. A színes műsorban két zongoradarab kivételével csupa kamaramuzsika szerepel olyan neves művészek előadásában, mint Bretz Gábor (ének), Fenyő László (cselló), Gráf Zsuzsanna, Farkas Gábor (zongora).

A koncert egyik különlegessége Kodály: Énekszó Op.1 - népi versekre íródott dalok (melyből 11 hangzik el a koncerten), hisz a nagy hangterjedelemnek és technikai kihívásoknak köszönhetően nagyon ritka, hogy egy előadó énekli el a teljes dalciklust. Bretz Gábornak, világhírű basszbaritonnak és Gráf Zsuzsannának, a neves karnagynak, aki az este folyamán zongora tudását csillogtatja meg, köszönhetően egy igazi ajándékkal kezdődik a koncert.

Ezt követően Kodály cselló és zongora kamaradarabjai, valamint szóló zongora darabjai szólalnak meg.

A részletes műsor, és hogyan lehet csatlakozni a közvetítéshez, a Zeneakadémia honlapján elérhető. 

 

Kodály és Emma árnyjátéka (Kodály saját fotója)

Eseménynaptár

HKSzeCsPSzoV

A Kodály HUB-ról

A Kodály HUB a világ bármely pontjáról elérhető, nyilvános on-line tudásközpont, mely a kodályi zenepedagógia elveit követő szakmai anyagokat kínál az élményalapú ének-zene tanításhoz. Leíró részei a kodályi zenepedagógiában történő tájékozódást segítik, a regisztráció után elérhető interaktív funkciók pedig a tudásmegosztást, az énektanárok közösségépítését szolgálják. A Zenegyűjtemény egy kereshető adatbázis, mely zenei anyagokat (dalokat, zenehallgatási anyagokat, stb.) tartalmaz. Minden dalhoz tartozik egy  közel 60 szempont szerinti elemzés, mely az alapvető zenei jellemzők mellett abban is orientál, hogy milyen életkorban, milyen alkalomra, milyen életkorú gyermekek számára, milyen zenei elem megtanítására alkalmas egy adott dal. A dalok többségéhez egy játékleírás is kapcsolódik, a feltöltést végző pedagógus saját alkotása, mely a dal játékos megtanítását szolgálja. A Közösséghez történő csatlakozás az országban tanító kollégákkal történő kapcsolatfelvételt, információcserét szolgálja. Az Eseménynaptár zenepedagógiához kapcsolódó hazai szakmai eseményeket tartalmaz.

Az oldal folyamatosan bővül, és minden felhasználót arra biztatunk, hogy saját gyakorlatában bevált anyagait bátran ossza meg a közösséggel és töltse föl azokat a Zenegyűjteménybe.

Ez a verzió kifejezetten a magyar énektanárok számára készült magyar nyelvű változat. A teljes világot lefedő angol nyelvű verzió a https://kodalyhub.com oldalon érhető el, angolul beszélő kollégáknak javasoljuk, hogy ide is regisztráljanak!

 

Kapcsolat

Elérhetőségek:
Tel.: +36 (76) 481 518
Email: kodalyhub@kodalyhub.com

Amennyiben technikai problémát tapasztal, kérjük írjon a következő címre:
support@kodalyhub.com

A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Kodály Zoltán Zenepedagógiai Intézete
6000 Kecskemét, Kéttemplom köz 1., Hungary
https://kodaly.hu

A Kodály HUB a "Kodály HUB - Sing, Learn, Share" c. Erasmus+ Stratégiai Partnerségi projekt keretében, az Európai Unió Erasmus+ programjának támogatásával jött létre. Az oldal fenntartásához az NKA és az EMMI "Mindennapos éneklés" programja nyújt támogatást.